Reklama
 • Czwartek, 25 lutego 2016 (08:05)

  Niesamowite, rajskie, niezapomniane… długo można by mnożyć zachwyty, Bo na Hawajach jest po prostu pięknie. To królestwo czarnej lawy, soczystej zieleni, uroczych plaż i turkusowego oceanu oczarowuje od pierwszego wejrzenia. I nie znam nikogo, kto choć przez chwilę by nie pomyślał, że spóźnienie się na samolot powrotny to wcale nie taki zły pomysł. Tekst - Anna Janowska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 lutego 2016 (13:05)

  Choć początkowo trudno w to uwierzyć, Etiopia jest najbliższym nam kulturowo krajem Afryki, a dominującą religią jest tam chrześcijaństwo. Jest też jedynym krajem na tym kontynencie, który nigdy nie stał się kolonią innego mocarstwa. To oaza spokoju na pełnej niepokojów mapie Czarnego Lądu. Zaś południe Etiopii to kwintesencja Afryki, z jej egzotyką w swym najlepszym, atrakcyjnym wydaniu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 8 lutego 2016 (11:00)

  Wypoczynek nad brzegiem oceanu, ekscytujące spacery po parkach narodowych i wielkomiejski luksus. Australia oferuje po prostu wszystko. Położona na Antypodach Australia nie bez powodu uchodzi za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. Dodatkowo zimą, gdy Europę obejmują fronty chłodnego powietrza, a często i śniegu, Australia, w której panuje lato, staje się istnym rajem. Może poza Tasmanią, która z racji położenia bliżej koła pod

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 27 stycznia 2016 (13:05)

  Piękna i tajemnicza. Roztańczona i urzekająca. Kusząca i intrygująca. Czegokolwiek byśmy nie napisali o Kubie – jest prawdą. Ta wyspa nikogo nie pozostawia obojętnym. Sam Krzysztof Kolumb na widok jej brzegów miał zakrzyknąć, że nigdy nie widział niczego równie pięknego. Przyjazd do Santiago de Cuba jest spotkaniem z przeszłością. Wielką historią, prehistorycznymi stworzeniami i nostalgicznymi klimatami Kuby, która już nie istnieje.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 stycznia 2016 (11:00)

  Leżący w Oregonie, na północnym zachodzie USA park stanowy Smith Rock, czyli „Kowalowa Skała”, swoją nazwę zawdzięcza właścicielowi pewnej kuźni, którzy miał z jednej ze skał uczynić gigantyczne kowadło. Wedle innej wersji nazwa została nadana, by upamiętnić nieznanego bliżej pana Smitha, który w czasach podboju Dzikiego Zachodu przez białych osadników w tym właśnie miejscu stoczył walkę z Indianami.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 7 stycznia 2016 (10:05)

  Wyspy otoczone białymi plażami, błękitnymi lagunami i pierścieniami raf. Wybierz się na wakacje do raju na Ziemi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 21 grudnia 2015 (08:00)

  Kraina rajskich plaż, sportów wodnych, raf koralowych i doskonałego rumu to idealne miejsce na zimowy urlop.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 2 września 2015 (13:05)

  W Granadzie przeplata się andaluzyjska pogoda ducha, arabska przeszłość i hiszpański temperament

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 13 sierpnia 2015 (13:05)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 27 lipca 2015 (13:00)

  W pobliżu Bergen znajduje się malownicza trasa, która daje nam wyobrażenie o różnorodności kraju

  Czytaj więcej Komentarzy:0