Reklama
 • Czwartek, 16 lipca 2015 (11:05)

  Japonię nowoczesną zostawiłam za sobą, w Tokio. W Kioto szukałam tej ze starych rycin, pełnej gejsz, herbaciarni, wiekowych świątyń i ogrodów zen. By przenieść się w czasie, pojechałam do niedalekiego Kinosaki Onsen, słynącego z gorących źródeł i drewnianych gościńców. Tekst: Anna Janowska.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 30 czerwca 2015 (11:00)

  Piękne plaże, krystalicznie czyste i ciepłe morze, słońce przez cały rok. Palmy kokosowe i rafy koralowe. Na Martynice znajdziecie wszystko, co najlepsze na Karaibach. A nawet jeszcze więcej... Tekst Iza Komendołowicz

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 22 czerwca 2015 (13:00)

  Chodząc po ulicach największego miasta Wietnamu, próbuję przypomnieć sobie z filmów obrazki amerykańskiej kapitulacji i ówczesny wygląd Sajgonu. Ale Sajgon padł i przestał istnieć. Przynajmniej oficjalnie narodził się jako Ho Chi Minh, przyjmując nazwę od nazwiska komunisty, który rzucił wyzwanie USA, ale sam końca zwycięskiej wojny nie dożył. Dzisiaj to miasto po trosze tradycyjne, po trosze nowoczesne. Na szczęście najmniej w nim komunizmu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 23 kwietnia 2015 (12:00)

  Popularne portugalskie powiedzenie mówi, że Lizbona się bawi, Coimbra studiuje, Porto pracuje, a Braga się modli. To oczywiście nie do końca prawda. Portugalczycy bowiem potrafią się bawić wszędzie. I tylko jeśli przyjedziemy do Bragi, to odnajdziemy tu bardziej refleksyjny klimat. Szczególnie zaś w czasie obchodzonego tu z wielkim skupieniem Wielkiego Tygodnia. Wszak to jedno z naj starszych chrześcijańskich miast europejskich.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 8 kwietnia 2015 (13:00)

  Orchidee, magnolie, a wokół cudowny zapach kwitnących drzewek cytrusowych. To prawdziwy raj, zwany również Wyspą Wiecznej Wiosny.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 3 kwietnia 2015 (08:00)

  Dla jednych to kraniec świata, dla innych – jego początek. Miejsce, w którym żar z nieba spotyka się z lodowatą wodą, a lwy żyją u boku pingwinów. Kapsztad, czyli jedność w różnorodności na krańcu świata. Perła Afryki, która nadal zachwyca. Nie znam osoby, która nudziłaby się w Kapsztadzie. To magnetyczne miejsce, do którego chce się wracać. Teraz możemy wybrać się tam razem. Zatem ruszajmy w podróż...

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 24 marca 2015 (10:00)

  Największym skarbem Kuby nie są ani przepiękne plaże, ani jeżdżące po ulicach samochody sprzed bez mała 70 lat. Magnesem, który ściąga tu turystów z całego świata, są sami Kubańczycy. Gdy Ibrahim Ferrer śpiewa o miłości, nikt nie ma wątpliwości, że tu ludzie naprawdę wiedzą, po co żyją. Kubańczycy opanowali do perfekcji celebrowanie zwykłej radości istnienia. Mimo warunków. I właśnie za to Kubę kochamy najbardziej!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 4 marca 2015 (15:05)

  Można się zastanawiać czy Hongkong – stolica światowych finansów – jest w swojej naturze bardziej chiński czy angielski, ale nikt nie zaprzeczy, że jest bardziej nowoczesny niż tradycyjny. Nie czuć tu już zapachów przypraw i drze- wa sandałowego, którymi handlowano przez lata, ale zapach pieniędzy jest wciąż wyczuwalny. Zwłaszcza, gdy widzi się ten las drapaczy chmur. Najlepiej spojrzeć na nie z Alei Gwiazd na płw. Koulun.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 18 lutego 2015 (14:05)

  Kolorowe plaże, urokliwe miasteczka, niebywałe zachody słońca i zabytki starożytnego imperium... Trzy greckie wyspy: Kreta, Rodos i Santorini, to wyjątkowa mieszanka atrakcji. Idealne miejsca na wymarzone wakacje. Tekst: Dominika Frankowska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 lutego 2015 (08:05)

  Park Narodowy Gór Błękitnych obejmuje ponad 247 tysięcy hektarów spektakularnych form skalnych i krajobrazów. Jedna z aborygeńskich legend opowiada o walce stworów przypominających na pół ryby i na pół gady. Gdy w czasie tworzenia świata doszło do starcia pomiędzy dwoma najpotężniejszymi, o imionach Mirigan i Garangatch, ziemia pod nimi tak pomarszczyła się, że aż powstały góry. Bardziej malownicza legenda dotyczy jednej z najbardziej charakterystycznych form skalnych Gór Błękitnych – Trzech S

  Czytaj więcej Komentarzy:0