Reklama
 • Środa, 11 lutego 2015 (12:05)

  To miejsce urzeka! Z jednej strony zachwyca nowatorskimi budowlami,

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 23 stycznia 2015 (08:05)

  Pamiętam jakby to było dziś. Kiedy zamykam oczy, myślę tylko o powrocie na Karaiby. Każdy, kto tam dotrze choć raz, musi się zakochać miłością pierwszą i dozgonną. Kiedy więc zapadła decyzja – jedziemy, długo nie mogliśmy zdecydować się, które miejsce wybrać jako cel naszej podróży. Idealnym rozwiązaniem okazał się... rejs statkiem. Zaczynał się na Florydzie, w Port Canaveral. Korzystając z okazji, zostawiliśmy sobie cały dzień na wizytę w Kennedy Space Center, czyli centrum lotów kosmicznych

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 19 stycznia 2015 (08:00)

  Niegdyś Laos zwany był Krainą Miliona Słoni. Nadal można je spotkać wszędzie. My zaczynamy niezwykłą podróż w Luang Prabang – pierwszej stolicy kraju. Zachwycają tu złote pałace, stąd w XI wieku nazywano to miejsce Xien Thong (Złotym Miastem). Gdy król otrzymał w podarku wizerunek Buddy, nazywany Pha Bang (Święty Wizerunek), wkrótce zmieniono nazwę miasta na Luang (Królewski) Prabang. Pha Bang dla Laotańczyków to jak Matka Boska Częstochowska dla Polaków. Świętość największa. Posąg wykonany z

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 14 stycznia 2015 (14:00)

  Egipt jest dla każdego. Jeżeli chcesz nurkować, wybierz półwysep Synaj. Gdy marzy Ci się pustynne safari, jedź do oazy Farafra. Na zwiedzanie najlepszy będzie rejs po Nilu, a na wypoczynek Hurgada.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 24 grudnia 2014 (08:05)

  Kiedy wspominam moje wyjazdy do Maroka, wręcz fizycznie czuję dwa zapachy: miętowej herbaty i oleju arganowego. Ten drugi występuje tylko tutaj. Odkąd przemysł kosmetyczny odkrył jego cudowne właściwości odmładzające, mocno zdrożał. Kupowany przy drodze nadal jest kilka razy tańszy niż u nas. A gratis dostaniemy niezapomniany widok kóz wspinających się na drzewa. Ale Maroko oferuje dużo dużo więcej. Chce się tu wracać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 listopada 2014 (12:00)

  Przyciąga zapachami, oszałamia kolorami, kusi egzotyką. Maroko to prawdziwa mozaika orientalnej kultury, świat rodem z baśni. Są tu góry, plaże, oazy. Ogromny zachwyt budzą miasta, nazwane cesarskimi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (14:13)

  To jedna z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego. Majorka ma łagodny klimat śródziemnomorski, wiecznie zielone gaje oliwne, wspaniałe plaże i polski akcent.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 17 lipca 2014 (11:05)

  Kreolski to marzenie uczniów latami dręczonych zasadami francuskiej ortografii. Czar francuszczyzny pozostał, angielska pisownia wszystko ułatwia, a językowa mieszanka brzmi frapująco i egzotycznie. Język jak znalazł dla 150 wysp archipelagu leżącego między Tanzanią a Malediwami – najłatwiejszej w odbiorze i najbardziej przyjaznej części Afryki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 lipca 2014 (15:05)

  Położone na granicy Brazylii i Argentyny wodospady uważane są za najpiękniejsze w świecie naturalne arcydzieło. Powstały w miejscu spotkania dwóch rzek: Iguazu oraz Parany. Rwące wody spadają tu z wysokości 70 metrów, tworząc 275 wodospadów (cataratas) na długości 2,7 km. Rządy Argentyny i Brazylii utworzyły wokół nich Park Narodowy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 30 czerwca 2014 (12:05)

  Dawna stolica Brazylii czeka na piłkarzy. Stadion Maracana po modernizacji czeka na rozgrywki grupowe i wielki finał. Sce ptykom, którzy obawiają się czy południowcy dobrze przy- gotowali tak dużą imprezę, przypominam: co roku odbywa się tu największy na świecie karnawał, z którym Mundial nie może konkurować. Podczas gdy oczy kibiców skoncentrowane będą teraz na brazylijskich stadionach, zapraszamy w podróż do boskiego Rio!

  Czytaj więcej Komentarzy:0