Reklama
 • Wtorek, 18 lutego 2014 (15:45)

  Odnaleźć spokój wśród ośmiotysięczników. Kupić torbę z wełny jaka na wysokości 2000 metrów. Zabawić się na „ulicy Freaków”. Wyjść cało ze starcia ze „świętymi małpami”. I jeszcze kilka ciekawych rzeczy, których warto doświadczyć w Nepalu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 18 lutego 2014 (15:45)

  Najpierw wędrówka do stóp himalajskich ośmiotysięczników: przeprawa przez dżunglę, test odwagi na wiszących mostach, kąpiel w gorących źródłach i spotkanie ze stadem makaków. Potem udział w największym hinduistycznym święcie i odkrycie mikromiasta Boudhanath. Zgiełk ulic, cisza świątyń i wszechobecna feeria kolorów. Urok Nepalu to kontrasty.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 13 lutego 2014 (08:00)

  Za lasami, za rzekami, za siedmioma mogotami czeka niezwykła kraina: Dolina Viñales. Przez wielu uważana jest za najpiękniejsze miejsce na Kubie. Senna, romantyczna, marzycielska. Już sam krajobraz wygląda niezwykle: tworzony przez mogoty, porośnięte bujną zielenią skały o fantazyjnych kształtach, wyrastające z czerwonej ziemi. Nic dziwnego, że dziś to ulubione miejsce wypoczynku turystów, przedkładających spokój nad męczący gwar Hawany.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 6 lutego 2014 (10:05)

  Pierwsze chwile w Bombaju mogą onieśmielić. Hałas, zaduch, spaliny i przede wszystkim gigantyczny tłok na ulicach skutecznie odbierają wiarę w możliwość dotarcia dokądkolwiek. „Bombaj to tłum” – napisał laureat literackiej Nagrody Nobla, V.S. Naipaul. Nie bez powodu. Populację tej przeludnionej metropolii szacuje się na ponad 17 milionów mieszkańców. A codziennie pojawiają się tysiące nowych!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 24 stycznia 2014 (15:05)

  Dziedzictwo Majów, wielka rafa, tropikalna puszcza, piękne plaże. Czyż nie tak powinien wyglądać raj?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 20 stycznia 2014 (11:05)

  Jedziemy tu wtedy, kiedy chcemy poczuć trochę lata zimą. Bo morze jest tu wciąż ciepłe, klimat łagodny i cały rok kwitnie bujna roślinność

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 14 stycznia 2014 (10:00)

  Najwyżej położony zbiornik żeglowny na świecie kusi tajemnicą z początków istnienia państwa Inków.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 13 stycznia 2014 (08:00)

  Gdy wylatywaliśmy do Australii, w Polsce było ponuro. Z przyjemnością myśleliśmy o lecie na Złotym Wybrzeżu. Położone jest na wschodzie, na południe od Brisbane. Ma ponad 70 km. Odwiedza je co roku 11 milionów turystów. Dla Australijczyków to wymarzone miejsce na spędzenie Bożego Narodzenia. Bo Gold Coast to nie tylko raj dla surferów, ale też cel rodzinnych wypraw. Wszyscy znajdą tu coś dla siebie: słońce, fale, bezpieczne plaże i mnóstwo rodzinnych atrakcji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 20 grudnia 2013 (14:05)

  Jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc Indii upamiętnia tragiczną historię hinduskiej pary cesarskiej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 grudnia 2013 (15:05)

  Najwyższa góra świata to marzenie każdego wspinacza. Niestety, tylko nielicznym udaje się zdobyć jej szczyt, bo wciąż jest to trudne i niebezpieczne. Za to prawie każdy może dotrzeć do położonej u stóp Everestu bazy, gdzie w kwietniu i maju rozbijają swoje obozy wspinacze. Nagrodą za trudy czy to trekingu, czy wysokogórskiej wspinaczki są piękne widoki i ogromna satys fakcja. Oto relacja Moniki Witkowskiej, która zdobyła Everest 23 maja tego roku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0