Reklama
  • Poniedziałek, 2 grudnia 2013 (11:00)

    Bali

Plaże i rafy koralowe nie mają sobie równych. Powitają Cię przyjazne uśmiechy mieszkańców emanujących radością życia.

Reklama

Na turystów czekają luksusowe ośrodki ze wspaniałymi basenami pod palmami i rajskimi plażami. Fale Oceanu Indyjskiego zachęcają do uprawiania windsurfingu, a płytkie laguny (np. w Nusa Penida) – do nurkowania. Najpiękniejszą plażą jest Uluwatu, otoczone wysokimi klifami.

Zaplanuj wizytę w Taman Burung

Wiecznie uśmiechnięci mieszkańcy nazywają Bali „Rajską Wyspą”. Radość nie znika z ich twarzy nawet wtedy, gdy w górach złowieszczo grzmi wulkan.

Uważają, że to Bóg przywołuje niepokornych do porządku. Nie obawiaj się jednak – pomruki wulkanu zdarzają się rzadko. Zwiedzając wyspę, zaplanuj wizytę w Taman Burung (hoduje się tu rajskie ptaki) oraz Ringa Reptil, słynącym z hodowli smoków. Jednym z naj- starszych obiektów sakralnych Bali jest zaś królewska świątynia Pura Taman Ayun, w 400-letnim parku z gęstą siecią kanałów i stawów.

Mistyczne, wręcz magiczne przeżycie

Kapliczki ozdabiają kwiaty i rzeźby. Wybierz się też do Ulun Danu, świątyni w kształcie tradycyjnej pagody malowniczo położonej na jeziorze Breratan. 

Wizyta w niej to mistyczne, wręcz magiczne przeżycie. Miłośnicy górskiej wspinaczki wybierają natomiast trekking na świętą górę Agung, jeden z ważnych symboli wyspy. T

ubylcy, wszechstronnie uzdolnieni, tańczą, śpiewają, rzeźbią i malują. Czasem całe wioski zajmują się jednym rzemiosłem, tworząc np. wyroby z tkanin, drewna albo złota. Tańcząc w maskach, wybijają rytm na wielkich bębnach. 

Anna Kryńska

Na żywo
Więcej na temat:Bali | bal | boja | wizyta | fale | kry

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy