Reklama
  • Poniedziałek, 31 marca 2014 (14:05)

    Cypr Północny: Rajskie wakacje

Cypr Północny urzeka krajobrazami i przyciąga zabytkami. Tylko tutaj odpoczniesz na pustych plażach!

Słońce świeci tu 300 dni w roku. To zaś oznacza, że kąpać się w Morzu Śródziemnym i wylegiwać na złotym piasku można niemal przez cały rok.

Złote plaże

Reklama

Większość naturalnych plaż znajduje się na półwyspie Karpaz. Wspaniałe miejsca znajdują się też w okręgu Guzelyurt. Jedna z najpiękniejszych plaż Cypru Północnego – Beach Escape, znajduje się 5 km od miasta Kyrenia. Zachęca drobnym, złotym piaskiem. Kilometry niekończących się plaż znajdziemy też w okolicy Famagusty (to największy ośrodek turystyczny tej części wyspy).

Z kolei Alagadi Beach (pełna sporych wydm) jest nazywana żółwią plażą – tutaj bowiem żółwie karetta składają jaja („korzystają” one też z odcinka wybrzeża zwanego Golden Sands). Do uprawiania sportów wodnych idealna jest Deniz Kizi (w Kyrenii), bo jest osłonięta zatoką.

Dla miłośników zabytków

Na Cyprze Północnym nie będą się też nudzić miłośnicy zabytków. Wyspa jest niepowtarzalną mieszanką rozmaitych kultur i tradycji. Spotkać na niej można wspaniałe rzymskie amfiteatry i wille, ale także bizantyjskie cerkwie i klasztory oraz zamki i twierdze z czasów krucjat. Główną jednak atrakcją Cypru Północnego jest Salamina.

Na kilku kilometrach kwadratowych można podziwiać ruiny stadionu, amfiteatru, łaźni, gimnazjonu i kilku świątyń.

JOG

Tele Tydzień
Więcej na temat:Cypr | Cypr Północny

Zobacz również

  • Nad miastem Rio de Janeiro króluje figura Chrystusa. Ale cały stan, też o nazwie Rio de Janeiro, znajduje się u stóp Palca Boga. Może dlatego wygląda jak prawdziwy raj na ziemi. więcej

Twój komentarz może być pierwszy